Czy zastanawiałeś się kiedyś, czym są agencje pracy i jak można znaleźć pracę za ich pośrednictwem? Jeśli kiedykolwiek poszukiwałeś pracy, to prawdopodobnie, świadomie lub nie, natknąłeś się na tablicę ogłoszeń agencji pracy.

O ile kiedyś rekrutacja była zadaniem, za które pełną odpowiedzialność ponosiła firma rekrutująca, o tyle obecnie tego typu proces staje się coraz bardziej złożony, dlatego firmy przekazują to specjalistyczne zarządzanie organizacjom, które są o wiele bardziej doświadczone i przygotowane na wszelkie wyzwania. Jeśli zdecydujesz się na szukanie pracy za pośrednictwem agencji pracy, zyskasz przewagę nad innymi osobami szukającymi pracy, które nie biorą pod uwagę tego medium wśród swoich opcji. Agencja pracy – sprawdź, kiedy będziesz jej potrzebować

Agencja pracy, zwana również agencją pośrednictwa pracy, jest organizacją lub instytucją zajmującą się promocją ofert pracy. Jej misją jest pośredniczenie pomiędzy firmami a profesjonalistami w procesie poszukiwania pracy. Innymi słowy, agencja pracy, choć promuje oferty pracy, nie przeprowadza bezpośredniej rekrutacji, ale jest odpowiedzialna za poszukiwanie i selekcję kandydatów spełniających wymagane warunki i reprezentuje ich w zakresie zasobów ludzkich.

Każda firma, zarówno publiczna jak i prywatna, może zlecić i przekazać funkcje poszukiwania i selekcji pracowników agencji pracy, w celu przejęcia przez agencję odpowiedzialności za wybór najlepszych profili zawodowych dla konkretnego stanowiska w firmie. Agencje pracy są bardzo powszechne, szczególnie w przypadku szukania pracy za granicą. Ponadto, niektóre z nich działają na zasadzie non-profit i opierają się na misji społecznej, a inne pobierają opłaty za swoje usługi pośrednictwa pracy nawet od kandydata (choć ta praktyka staje się coraz rzadsza, chyba że na zlecenie dodatkowych usług).

Korzyści z usług agencji pracy

Jako agenci współpracujący z organizacjami z różnych dziedzin, obszarów i sektorów, oferty pracy są zazwyczaj o wiele bardziej zróżnicowane niż w bezpośrednim biurze pośrednictwa pracy jednej firmy.

Wyłączność jest bardzo ważnym czynnikiem w umowach zawieranych między agencją pracy a firmą, dlatego wiele ofert pracy, które zobaczysz w agencjach pracy, nie może być udostępnianych za pośrednictwem innych kanałów. Może to być bardzo korzystne, jeśli chcesz uzyskać dostęp do wyjątkowych ofert pracy.

Możesz poprosić o wsparcie i wskazówki w procesie poszukiwania pracy, a agencja pracy chętnie udzieli Ci pomocy.

Pracę w opiece seniora w Niemczech znajdziesz na stronie: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/