Spawacz pracuje nad stworzeniem spoiny pomiędzy dwoma kawałkami metalu. Spawacz może używać różnych narzędzi spawalniczych, takich jak spawarka, palnik i żelazny lub stalowy pręt, aby podgrzać metal i wygiąć go w pożądany kształt. Głównym zadaniem spawacza jest łączenie metalu i wykonywanie przedmiotów metalowych, a do tego typu przedmiotów należy wszystko, począwszy od małych przedmiotów, samochodów, samolotów, łodzi i okrętów podwodnych, kończąc na prawie wszystkich przedmiotach wykonanych z metalu.

Co robi spawacz?

Istnieje wiele rodzajów spawaczy. Niektórzy wykonują mocowania przewodów elektrycznych; inni spawacze wspinają się na silnik samolotu i mocują obracające się części. Ten rodzaj spawania nazywany jest spawaniem obrotowym i stosowany jest do produkcji części samolotów. Niektórzy spawacze wykonują drążki do opon rowerowych, inni natomiast wykonują części karoserii za pomocą palników spawalniczych. Prace spawalnicze mogą być wykonywane w różnych stylach i obejmować skomplikowane procedury. W procesie spawania, metal musi być podgrzany do temperatury powyżej temperatury topnienia i schłodzony, aby stał się elastyczny. Jest to skomplikowana procedura, która może być opanowana tylko przez wykwalifikowanego spawacza.

Profesja: Wulkanolog

Spawanie jest w zasadzie nauką. Spawarki nie są tanie, ale jeśli używasz spawarki wysokiej jakości, są one warte każdego wydanego grosza. Aby być dobrym spawaczem, musisz znać wszystkie techniki związane z tą pracą. Musisz nauczyć się wszystkiego o spawaniu, aby móc efektywnie wykonywać swoją pracę. Musisz poświęcić się i nauczyć zawodu poprzez regularne szkolenia, a to oznacza gotowość do wielogodzinnej pracy na swoim stanowisku.